O nás

Mateřské centrum Kuličky vzniklo již v roce 2009 a jeho účelem je především posilovat hodnoty rodiny a mezigeneračních vztahů. Cílem našeho mateřského centra je tak poskytnout dětem a jejich rodičům prostor, kde budou moci aktivně trávit svůj čas, kde mohou společně tvořit a prožívat nové zkušenosti, seznámit se s novými lidmi, kde se budou moci vzdělávat i odpočinout si a v neposlední řadě své prožitky také sdílet – například při různých besedách a speciálních setkání (ženské kruhy, mužské kruhy, podpůrné skupiny).

Naším záměrem je vést děti k lásce a úctě k přírodě a přírodním materiálům, k lidské práci a tradicím. Chceme, aby prostředí, ve kterém se budou děti rozvíjet, bylo tedy nejen krásné na pohled, ale aby i rozvíjelo jejich estetické cítění a vřelý vztah ke světu, přírodě a lidem. Tomu také odpovídá vybavení centra a zaměření jeho aktivit.

Kromě herny najdete v našem centru také kuchyňský koutek, kde si můžete uvařit čaj nebo kávu, případně jídlo. Rády bychom kuchyňku do budoucna také využily jako nástroj pro seznamování dětí s různými zvyky a tradicemi, jako například pečení chleba, barvení vajíček různými technikami, barvení oblečení apod. K dispozici je zde také přebalovací pult s ekologickými potřebami pro nejmenší.

Provozní doba je zatím omezena, ale plánujeme plné využití prostoru pro různé zájmové kroužky a jiné aktivity – chystáme se zde otevřít například fotokroužek, cvičení, výtvarné, hudební i pohybové aktivity – jak pro děti, tak i pro jejich rodiče – samozřejmostí pak je možnost využití herny dětmi během aktivit pro dospělé. Také bychom zde rády uskutečnily různé besedy a kurzy, kde se rodiče i jejich děti seznámí s tradičními řemesly, jako například plstění, paličkování, dřevořezba a keramika, podpůrné skupiny, promítání diafilmů či společné oslavy tradičních svátků.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme obci Bohuňovice za poskytnutí prostor pro mateřské centrum, děkujeme sponzorům za dary a všem, kteří se podíleli na vybudování mateřského centra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..